Mnoho aspektů přispělo k tomu, že bylo mistrovství zařazeno mezi ty hodně vydařené. I přes to, že na poslední chvíli došla omluvenka od Švédů, se ho zúčastnilo dvanáct týmů. Nechyběly ani Spojené státy a Kanada, kterou však reprezentovaly pouze klubové celky.
Vstupenky na všechny zápasy zmizely z pultů pokladen během čtyřiceti osmi hodin. Ti, kteří si lístek nestihli opatřit nebo se na ně již nedostalo, se alespoň mohli těšit na přímé přenosy Československého rozhlasu. O komentáře se postaral legendární Josef Laufer, který psal reportáže do Národních listů již z berlínského mistrovství Evropy v roce 1911.
Náš reprezentační tým, jehož širší výběr čítal šestnáct hráčů, se sjel dva týdny před začátkem mistrovství do Špindlerova mlýna v Krkonoších na soustředění. Do základní sestavy bylo nominováno celkem jedenáct hráčů a zbývající pětice byla posazena na lavici náhradníků.
Úvodního ceremoniálu šampionátu se zúčastnily všechny týmy. Do středového kruhu byl z letadla shozen vavřínový věnec a první hokejové mistrovství světa v Praze mohlo začít. Byly stanoveny tři základní skupiny po čtyřech týmech. Z každé skupiny postupovala dvě nejlepší mužstva, která poté vytvořila dvě semifinálové skupiny. Z těchto skupin postupovaly opět dva nejúspěšnější celky, které proti sobě sehrály semifinále.
Naši reprezentanti suverénně postoupili ze základní skupiny. Převálcovali Rumuny 8:0, porazili Italy 3:1 a po urputném boji i Rakušany (2:1).
V semifinálové skupině na nás čekalo Polsko a Švýcarsko, které jsme shodně porazili 1:0 a Spojené státy, které nám uštědřily výprask 0:6. I přes toto zaváhání jsme postoupili do semifinále, kde nás čekala Kanada.
V sobotu 25.února naši před vyprodanou Štvanicí prohráli se severoamerickým celkem 0:4. Tato prohra nás poslala do zápasu o třetí místo s Rakouskem, které o finále připravily USA. V posledním zápase jsme vyhráli 2:0, oba góly zajistil během deseti vteřin Josef Maleček. Před domácím publikem jsme obhájili bronzové medaile.
Mistry světa pro rok 1932 se staly Spojené státy, které v prodloužení porazily Kanadu 2:1.
Konečné pořadí: 1.místo USA, 2.místo Kanada, 3.místo Československo.
Sestava mistrů světa - USA: Cosby, Langmaid, Garrison, Holland, Sandorf, Palmer, Inglehart, Hilliard, Forbes, Brecinbridge.
Sestava Československa: Peka, Vorel, Pušbauer, Dorasil, Petrs, Hromádka, Maleček, Tožička, Cetkovský, Švihovec, Kučera, Michálek, Mattern.
Lenka Jiroutová