print
Hlinka se na střídačku netlačí

V klidu a bez výraznějších emocí pozoruje Ivan Hlinka situaci kolem hledání nového trenéra hokejové reprezentace. Podle předsedy Českého svazu ledního hokeje Karla Guta je přitom právě tento čtyřiapadesátiletý kouč zřejmě hlavním favoritem na místo uvolněné Slavomírem Lenerem.

 

Zatím však není vůbec jisté, zda výkonný výbor ČSLH bude na svém zasedání příští týden o osobě nového hlavního trenéra jednat.  Volební období současného vedení českého hokeje totiž v červnu končí a například Gut již dále kandidovat nebude. "Již dříve jsme se dohodli, že na výkonném výboru po mistrovství světa se musíme rozhodnout, jak dále. Jestli jsme kompetentní zvolit nového trenéra, nebo počkáme na nové vedení," podotkl Gut, pro něhož je ideální trenérskou dvojicí Hlinka, Vladimír Růžička.

 

Šéf českého hokeje by rád prosadil zvolení nového trenéra již nyní s ohledem na blížící se Světový pohár a nutnost nahlásit v příštích dnech úvodních deset jmen. Složení celého týmu by pak mělo být zveřejněno nejpozději do 25. května. "Jedná se ale o můj návrh, který nemusí být rozhodující," zdůraznil Gut. Výkonný výbor by se měl sejít ve čtvrtek. Právě díky této nejistotě se Hlinka, který v minulosti na reprezentační střídačce dvakrát působil a získal s národním týmem zlaté medaile na olympijských hrách v Naganu i mistrovství světa v Lillehammeru, nehodlá spekulacemi zneklidňovat. "Momentálně je i pro mě živá skutečnost mistrovství, takže na tohle nereaguji. Výkonný výbor se nejdříve musí rozhodnout, jak dál, jestli zvolí nějaké lidi, kteří tyto otázku vyřeší, nebo počká. Do té doby by ani nebylo dobré, abych nad tím přemýšlel," uvedl Hlinka.

 

Přesto by o post trenéra národního týmu zájem měl, přímo to však neřekne. "Teď je to ve stavu 'co by, kdyby'. Nevím. Nejdřív musí výkonný výbor říci, jestli to bude řešit, nebo se počká po konferenci," zopakoval držitel tří titulů mistra světa jako hráč. Možné problémy se jmenováním první části týmu pro Světový pohár však Hlinka nepovažuje za zásadní. "Nedramatizoval bych to. Jedná se o deset jmen, a když je nebude sepisovat někdo, kdo se o hokej nezajímá, tak se v nich nemůžeme zmýlit. Jestli je nahlásí výkonný výbor, manažer nebo trenér, který tam pojede, je jedno," dodal Hlinka.

 

Více informací o MS v hokeji najdete na zpravodajském portálu iDnes.cz

http://hokej.idnes.cz

[ Back ]