print
Slováci se zlobí: Finále nám sebral rozhodčí!

Americký hokejový rozhodčí Rick Looker je teď pro Slovensko podobným nepřítelem, jako byl fotbalový sudí Pierluigi Collina pro české fanoušky na Euru 2000. "Obral nás o možnost hrát finále!" zlobil se po zápase s Kanadou slovenský trenér František Hossa na arbitra, který neodpískal atak na gólmana Lašáka a nabídl tak Kanadě možnost vstřelit vítězný gól.

 

Drama, které drásá nervy slovenských diváků, graduje. Čtrnáct minut před koncem hraje Kanada se Slovenskem v prvním semifinále hokejového šampionátu 1:1. Kdo strhne vedení na svou stranu? Tahoun zámořského mužstva Smyth nahazuje puk do pásma, brankář Ján Lašák jede za branku ve snaze zastavit puk. Za ním se však řítí forvard Rob Niedermayer a lehkým nárazem bruslí podtrhává nohy strážce slovenské branky. Ten se řítí k zemi a do branky se vrací až příliš pozdě.

 

"Vždyť jsem ho zas až tak moc neatakoval," tvrdil Niedermayer. "Byl to faul!" zlobil se ale poškozený brankář. "Podrazil mi nohu a píchnul mě do lýtka." Vystartoval za rozhodčím Lookerem, ten byl ale neoblomný. Ani slovenský kapitán Miroslav Šatan s reklamací neuspěl. "Kontakt s brankářem tam byl, rozhodčí to neposoudil správně," říkal po zápase. "Asi to chtěl odpískat, pak zaváhal," myslí si František Hossa, trenér poražených. "A pak viděl na záznamu na kostce, že gól neměl platit." "Rozhodování je tady trochu jiné než v NHL. Někdy se píská, jindy ne. Slováci měli spoustu možností se do zápasu vrátit v přesilovkách," podotknul Ryan Smyth, kapitán Kanady.

 

Poražení hokejisté přesto jeden jako druhý cítili křivdu. "Rozhodčí to nezvládl. Tu situaci asi ani neviděl," myslí si útočník Vladimír Országh. "Ale nemůžeme se na to vymlouvat, pak jsme měli dost šancí a gól jsme stejně nedali." Podle trenéra branka mužstvo srazila především psychicky. "Bylo těžké se z takového gólu vzpamatovat," tvrdil Hossa senior. A to i přesto, že pak jeho tým dlouho hrál v početní převaze. "Rozhodčí dal soupeři možnost tří přesilovek za sebou a my jsme se skvěle ubránili," upozorňoval kanadský trenér Mike Babcock.

 

"Sudí tím ukázal, že udělal chybu. Kdyby to byl první zápas MS, tak už si tady nezapíská!" čílil se centr Pavol Demitra. "Cítil výčitky, tak nám dával přesilovky. Je škoda, že se nám v nich nepodařilo vyrovnat," litoval Šatan. "V tu chvíli jsme hráli chytře a účelně. Zvládnutá oslabení byla klíčem k úspěchu v celém zápase," hodnotil Smyth. "Podle mě by semifinálové duely neměli pískat rozhodčí ze zemí, které jsou ještě ve hře o titul," uzavřel debatu slovenský trenér, který teď musí namotivovat zklamaný tým na zápas o bronz. "To ale nebude problém," tvrdí Országh. "Máme šanci být třetí ze sedmi výborných mužstev, medaile je pořád ve hře."

 

Více informací o MS v hokeji najdete na zpravodajském portálu iDnes.cz

http://hokej.idnes.cz

[ Zpět ]