print
Forsberg si do Prahy přijel pro titul

Z výtahu vystupuje vousatý muž v bílé, volné košili, v ruce drží žlutý dres se třemi korunkami. Vchází Peter Forsberg, největší hokejová hvězda Švédska.

 

Centr Colorada, jenž je mnohými považován za nejlepšího hráče NHL, posílil švédský tým v boji o medaile společně s obráncem Nicklasem Lidströmem. Ten loni už potřetí za sebou získal trofej pro nejlepšího zadáka zámořské soutěže. Švédské naděje na zisk titulu mistrů světa tak rázem ještě stouply. „Je těžké pro tým, když někdo přijede jen na dva zápasy. Někteří hráči asi budou zklamaní. Ale nejdůležitější je pracovat pro mužstvo. To je podle mě důvod, proč Švédové v posledních letech udělali tolik dobrých výsledků,“ míní Lidström, obránce Detroitu.

 

„Loni jsme byli hodně blízko, bylo to těžké. Ale teď máme znovu šanci. Přijel jsem pro vítězství,“ tvrdí Forsberg, jenž loni prožil finálovou prohru s Kanadou. Zatímco parťák a nahrávač Milana Hejduka dorazí na šampionát, kdykoli může, Lidström bude na mistrovství světa hrát po deseti letech. Obzvlášť loni mu fanoušci hodně vyčítali, že nepřijel. Tentokrát neváhal. I když tak musel opustit své dvě děti. „Staršímu synovi jsem slíbil nové golfové hole,“ říkal Lidström se smíchem.

 

Musel se stejně jako Forsberg rozhodnout během 24 hodin. Oba dostali na mobilní telefon zprávu. „Zněla asi takhle: Je mi líto, že jsi vypadl ze Stanley Cupu, ale jsem rád, že ti můžu zavolat,“ říkal Forsberg. Jeho příjezd je docela překvapivý. Noviny plnily zprávy o zranění třísel, kvůli kterému musí brzy podstoupit chirurgický zákrok. „Není to problém, v zápasech mi to nevadí. Na operaci půjdu po turnaji.“

 

Když v Denveru nasedal do letadla, dostal zprávu o čtvrtfinálové prohře českého týmu s Američany. „Byl to šok. Moc jsem té textovce nevěřil. Češi byli favorité. Musíme si na Američany dát pozor,“ řekl Forsberg. Na Prahu má třicetiletý útočník příjemné vzpomínky. Na šampionátu v roce 1992 byl v osmnácti nováčkem. A hned získal titul. „Pamatuju si, že Sundin dal první gól Rusům. A taky se říkalo, že tu máme nejslabší tým, a my pak vyhráli,“ řekl Forsberg.

 

Více informací o MS v hokeji najdete na zpravodajském portálu iDnes.cz

http://hokej.idnes.cz
[ Zpět ]