print
Hokej rozpoutal rekordní inspekce

Mistrovství světa v ledním hokeji přimělo Českou obchodní inspekci, aby uspořádala jednu ze svých nejrozsáhlejších akcí. Inspektoři dosud podnikli ve spolupráci s policií takřka 500 kontrol.

¨

Zásah překonal rozsahem bedlivost inspekce v době zasedání NATO či MMF v Praze. Od začátku šampionátu provedla Česká obchodní inspekce 492 kontrol. Zaměřila se především na restaurace, taxislužby a překupníky se vstupenkami. Na blokových pokutách kontroloři vybrali přes 70 tisíc korun.

 

ČOI se zaměřila především na okolí pražské Sazka Areny a ostravské ČEZ Arény. Inspekce potrvají až do konce mistrovství světa. Akce však dosud svým rozsahem nemá v posledních letech obdoby. ČOI nic podobného nepodnikla ani v době summitů NATO či MMF v Praze.

 

V Praze nejvíc podváděly restaurace

Při 379 kontrolách zjistili inspektoři v hlavním městě 101 nedostatků. "Uložili dvacet pět blokových pokut na místě v souhrnné výši 45 tisíc korun, a to za méně závažná porušení předpisů," oznámila mluvčí ČOI Miloslava Fléglová. V dalších šestasedmdesáti případech zahájili správní řízení. V pražských restauracích se nejčastěji nedodržovala míra nápojů, spotřebitelé nebyli seznámeni s cenou nebo bylo špatné vyúčtování.

 

ČOI překvapili taxikáři, i když jen částečně. "Kontroly ukázaly, že účtují ceny správně, ale řidiči kontrolovaných vozidel se netajili tím, že zvýšenou pozornost inspektorů očekávali," posteskla si mluvčí Fléglová. Spolu s policií dopadla inspekce v Praze třiadvacet překupníků se vstupenkami, devět z nich byli cizinci. Na blokových pokutách od nich kontroloři vybrali přes 36 tisíc korun.

 

Ostrava byla slušnější, ale ne o moc

V Ostravě ČOI podnikla 113 kontrol, zjistila při nich padesát devět porušení. Na blokových pokutách se vybralo takřka třicet tisíc, třináct lidí čeká správní řízení. "Nejčastěji zjištěnými nedostatky v Ostravě jsou nedodržení míry nápojů a hmotnosti pokrmů," vysvětlila Miloslava Fléglová z ČOI.

 

V okolí ostravské ČEZ Arény se podle ČOI tak často neprodávaly vstupenky načerno, bylo tam prý i snadnější překupníky hlídat. Jeden Slovák tam prodával lístek v ceně 385 korun za čtyři tisíce, což bylo nejvyšší zjištěné překupnické navýšení.

 

Více informací o MS v hokeji najdete na zpravodajském portálu iDnes.cz

http://hokej.idnes.cz

[ Zpět ]