print
Sazka Arena prodává dlaždice

Diváci v Sazka Areně chodí po dvou typech dlažebních kostek. Dlaždice událostní leží venku před halou a vyrývají se do nich písmena a čísla, charakterizující nejdůležitější akce, které se v Areně staly.

 

Písmenka na událostních dlaždicích jsou orientovaná směrem ven. “Úplně poprvé jsme vyrývali do dlaždice nápis Zkušební test ledové plochy, a to někdy v březnu,” říká Zdravko Kalfinov z firmy, která se v Sazka Areně stará o prodej VIP produktů. “Při šampionátu tam necháváme vyrýt fakt, že jde o hokejový zápas, kdo s kým hraje, výsledek, počet diváků a datum, kdy se utkání hrálo,” pokračuje Kalfinov. “Tyto dlaždice oficiálně nazýváme Cesta slávy,” dodává.

 

Samotné vyrytí trvá několik málo hodin. Nejvíce času zabere samotná příprava a následné schvalování návrhu. “Při utkáních základní skupiny jsme samozřejmě nezvali kameníky každý den, ale jak skončila první část šampionátu, nechali jsme vyrýt všechny zápasy naráz. Každé utkání ale má svou vlastní dlaždici,” říká Kalfinov. Písmenka a čísla do dlaždic ryje v Sazka Areně žena. “Už jsou na to moderní přístroje, není to jako kdysi, kdy se nad tím kameníci potili půl dne,” tvrdí Kalfinov.

 

Po druhém typu dlaždic, které mají oficiální název Můj vzkaz, chodí fanoušci v prvním patře Areny. “Tyto dlaždice jsou od dnešního dne volně v prodeji. Jedna stojí pět tisíc korun. Pokud se člověk rozhodne tyto peníze zaplatit, může si na dlaždici nechat vyrýt libovolný vzkaz, který ale musí projít schválením etické komise,” říká Kalfinov. Vyrytá dlaždice by měla být kompletně hotova do tří týdnů od podpisu smlouvy o jejím zakoupení.

 

Ke smlouvě dostane zákazník návrh a grafickou podobu toho, jak by jeho dlaždice měla vypadat. “Všem, kteří si budou chtít dlaždici koupit, doporučujeme nechat si vyrýt třicet pět písmen vzkazu a patnáct písmen na podpis,” radí Kalfinov. V Sazka Areně je na vzkazy i události vyčleněno 25 000 dlaždiček. “Myslím, že z velké části budou převažovat dlaždice vzkazové,” odhaduje.

[ Zpět ]