print
Pradleny si během šampionátu neodpočinou

Mistrovství světa v ledním hokeji – to jsou nejenom výkony světových hokejových hvězd, ale také nekonečný maraton tréninků a zápasů. Po každém z nich se na chodbách Sazka Areny hromadí velké tašky s propocenými dresy, stulpnami, rukavicemi a ručníky. Každé mužstvo má v Sazka Areně zřízence, který se stará o prádlo.

 

„Mým úkolem je posbírat tašky, naházet je do plechových beden a odvézt do útrob areny, kam si pro ně jezdí lidé z prádelny,“ říká jeden ze zřízenců Tomáš Jankovič. „Tým odevzdává po každém tréninku a po zápase většinou dvě tašky. Každá má tak třicet až padesát kilo, párkrát jsme tu ale měli i osmdesátikilovou tašku,“ pokračuje další ze zřízenců Karel Hornický. „Třeba dneska po tréninku odevzdával český tým přes sedmdesát ručníků,“ dodává.

 

Pradleny si z areny odvážejí prádlo přibližně pětkrát denně. „Původně jsme uvažovali o tom, že jednomu týmu stihneme vyprat přibližně za čtyři hodiny, dosavadní zkušenost je ale taková, že za čtyři hodiny zvládneme vyprat i třem týmům,“ říká ředitelka prádelny Monika Kratochvílová. „Po večerních zápasech odvážíme prádlo v půl jedenácté, ráno v půl osmé už ho mají hráči čisté,“ doplňují Kratochvílová.

 

V době mistrovství světa funguje prádelna bez přestávky. O prádlo se stará pět pradlen. „Hráči dávají své osobní věci do speciálních pytlíků, které nesmíme rozbalovat. Každý hokejista na něm má své jméno, je snažší si ty věci potom poznat,“ říká Kratochvílová. „Osobní věci pereme hokejistům každý den, dresy většinou podle potřeby,“ tvrdí Kratochvílová. Prádelna vlastní několik praček na různý objem prádla a několik sušiček. „Dresy se vysuší jen částečně. Pověsíme je na ramínko a do rána jsou suché. Nijak je nežehlíme,“ dodává Kratochvílová. „Umíme vyprat rukavice, stulpny, lapačky, prostě všechno.“
[ Back ]